Penzion Medvidek

Penzion Medvidek

Zima

Medvídek na lyžích

Medvídek na běžkách

Na běžky je to od penzionu kousek. U chaty se můžete rovnou obout do běžek a dojdete do tanvaldské kotliny, kde jsou pěkně upravené tratě.

Pokud si nechcete zlepšovat fyzičku, můžete se na běžkách vydat poznávat místní krásy.

Trasa Václavíkova Studánka – bunkr – osada Jizerka a zpět

            Autem dojedete k Vaclavíkově studánce a zaparkujete za mírný poplatek na soukromém parkovišti. Vydáte se na pěkný, nenáročný výlet od Václavíkovy studánky po žluté směrem k „bunkru“. Cesta jde mírně do kopce. Budou se vám otevírat krásné výhledy na Soušskou přehradu, okolní kopce a údolí. Pohodlně dojdete na Jizerskou magistrálu a můžete se rozhodnout, kam dál. My se v této trase vydáme doprava směrem k „bunkru“. Dostanete se takto do malebného kraje s bývalou sklářskou vesničkou v osadě Jizerka, kde se můžete dobře najíst. Zpět můžete jít stejnou cestou, nebo kolem silnice.

Trasa Soušská zahrada – Smědava – kiosek a zpět

            Zaparkujete auto u přehrady a vydáte se po upravených stopách kolem přehrady. Budete pokračovat do kopce až se dostanete na rozcestí Jizerské magistrály. Dobře se naobědváte v chatě na Smědavě. Vydáte se dále směrem ke kiosku, kde doporučuji krátkou zastávku. Dáte si občerstvení a zaplatíte, kolik uznáte za vhodné. Taková je místní zvláštnost. Zpět se vydáte podle své kondice buď stejnou cestou, nebo kolem „bunkru“ a dále po modré k přehradě.

Bedřichov

            Pokud dojedete autem do Bedřichova (asi 20 minut), zaparkujete na parkovišti u stadionu, kde začíná Jizerská 50. Zde máte na výběr spoustu tras, dle své momentální nálady a fyzické připravenosti. Doporučuji využít servisu na stadionu a nechat si namazat lyže. Také si tam můžete půjčit nejnovější modely běžek od světových výrobců (Atomic, Fischer, Sporten...).

Medvídek na lyžích

Medvídek na běžkách

Tanvaldský Špičák

            Tanvaldský Špičák je nejbližší středisko od penzionu Medvídek. Autem cesta trvá 5 minut. Pěšky se dá jít téměř po vrstevnici. Za 40-50 minut se pohodlně dostanete k pokladnám v dolní stanici lanovky. Pro otrlejší sportovce doporučujeme cestu pěšky po modré turistické trase od Medvídka nahoru k rozhledně. Překonáte převýšení téměř 300m a za 20-30 minut jste nahoře. Počítejte s tím, že se trochu zapotíte.

            Sjezdovky jsou vždy pěkně upravené.

MODRÁ:         
               Je ideální pro rozježdění. Je příjemná a dlouhá o stálém, mírném sklonu. Končí mimo areál, do kterého se zdarma dostanete krátkým „talířovým“ vlekem.

ČERVENÁ:
                   Je krásná dlouhé oblouky ve větší rychlosti. Zpočátku padá v prudším sklonu dvěmi zatáčkami a poté následuje delší rovinka, kterou překonáváme díky rychlosti     z předešlé části. Závěr sjezdovky je široký, upravený, ve sklonu akorát pro zkoušení dlouhých i krátkých oblouků. Na této části trati je králem každý.

ČERNÁ:
               Je nejprudší sjezdovka se sklonem pro pořádání závodů splňující parametry FIS. Její horní část je určená všem zdatnějším lyžařům. Ve spodní části je trochu mírnější sklon tratě ideální pro dlouhé oblouky. Sjezdovka končí opravdu mírným svahem na kterém se nachází krátký vlek. Tato část je přímo ideální pro učení a první krůčky na lyžích.
Z černé sjezdovky se na lanovku dostanete tzv. rukávem, což je pěkná, členitá cesta. Pokud se nechcete vracet na lanovku, nahoru se dostanete také dlouhým vlekem.

Na jídlo doporučujeme zajít na rozhlednu u horní stanice lanovky, kde je krásná stylová hospoda. Nejlepší z její nabídky je Svíčková, nebo Borůvkové knedlíky. Pro zahřátí je vynikající Česnečka. U dolní stanice lanovky se nachází „Krmelec“, kde také naleznete širokou nabídku jídel a pití. Ve spodní části červené sjezdovky se nacházejí dva stánky, kde prodávají teplé i studené nápoje a rychlé občerstvení.

Zpět do penzionu Medvídek se dostanete buď autem, nebo od rozhledny sjedete na lyžích až k penzionu.

Více podrobností na adrese:   www.skijizerky.cz

Rokytnice nad Jizerou – Horní domky

Vaše dlouhá cesta autem (40 - 45min) bude vyvážena ještě delší cestou pěšky od parkoviště k pokladnám (pokud uděláte stejnou chybu jako medvídek a nepoužijete skibus). Všechny tyto strasti budou vykoupeny nádhernou lyžovačkou po úžasných širokých sjezdovkách. Od pokladen pojedeme novou čtyřsedačkou, která nahradila starý vlek. Otevře se nám široká pláň s množstvím sjezdovek, kde si vybere opravdu každý. Doporučujeme výjezd další čtyřsedačkou na Lysou horu a spustit se dolů po dlouhé červené FIS sjezdovce, nebo dojet k horní stanici „Zalomeného“ a dostat se tak do celého areálu. Na oběd se dá odtud dojet na Dvoračky, kde mají snad nejlepší borůvkové knedlíky v Krkonoších.

Více info na:

Paseky nad Jizerou

            Menší, útulné středisko s několika sjezdovkami, kde si přijdou na své jak začátečníci, tak pokročilí. Cesta autem však bude trvat 20-30 minut. Za to získáte pěkné lyžování za příznivou cenu.

            Více info na:

Vysoké nad Jizerou

            Do Vysokého se od nás dostanete autem směrem na Železný Brod a v Plavech odbočíte na Zlatou Olejnici. Odtud už je to kousek kolem hospody Mexiko k horní stanici vleku. Cesta trvá 15 -20 minut.

Ve středisku rozšířili sjezdovky a postavili nový vlek. Mají výborné zasněžování a vždy perfektně upravené tratě. Sjezdovky jsou určené pokročilejším lyžařům. Pro děti je určená cvičná loučka.  

Více info na:

Městský vlek

            Nejbližší vlek je pěšky od penzionu. Tento vlek je v místě bývalých skokanských můstků. Pokud se díváme z kopce dolů, tak vpravo od vleku je prudká část sjezdovky, která uspokojí i náročnějšího lyžaře. Vlevo se sjezdovka rozšiřuje a má mírnější sklon vhodný pro děti a začínající lyžaře. Místní omladina si staví na sjezdovce svépomocí snow-park. Cena 70,- za odpoledne dělá z tohoto kopce bezkonkurenčně nejlevnější lyžovačku v okolí.

Copyright 2013 © Altercom s.r.o. Běží na systému iEDIT - jednoduchý editor obsahu